Banner Reklam Tasarım Servisleri

Banner reklam tasarım servisleri nette sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir hizmet türü aslında ama yüzlercesi bulunan banner reklam tasarım servislerinin ancak birkaç tanesi oldukça güzel banner reklam grafikleri oluşturmanıza imkan vermekte. Birçok banner reklam tasarım servisi, hazırladığı reklamlara kendi site bilgilerini de eklemekte ve reklam banner için para talep etmekte.

Bu yazıda tanıtımını yapacağımız banner reklam tasarım servislerinin ortak tarafı oluşturulan banner reklamlarda firma logosu, adı, sloganı, adresi gibi hiçbir belirti olmaması ve oluşturulan banner reklamın tamamen ücretsiz olmasıdır. Herbir servite oluşturduğum banner reklamlar da burada bir fikir vermesi amacı ile sunulmakta 😉

Bedava Banner: Türkçe bedava banner reklam hazırlama servisi. Servis Make Free Banners servisinin Türkçesi. Bedava banner servisinin en güzel tarafı Türkçe karakterle hiçbir sorun yaşamaması. Sitenize hazırlayacağınız banner reklam için uygun renk arkaplan ve clipart seçimlerine ayıracağınız zaman siteni için oldukça iyi bir geri dönüş yaşatacaktır sanırım. Font olarak sizin bilgisayarınızda yüklü olan fontları kullanmakta. Sadece 468×60 boyutunda reklam penceresi hazırlanması mümkün bu serviste. Arkaplan olarak birkaç yüz adet arka plan ve clipart alternatifi sunmakta.
webmaster.web.tr için bedavabanner tarafından hazırlanmış banner reklam

Banner Break: Oldukça başarılı bir reklam servisi. 30 civaında fontla çalışma imkanı sunmakta. Ne yazık ki en büyük dezavantajı Türkçe karakterleri kullanamamakta oluşunuz yeni reklam banner hazırlarken. Şayet bu büyük sıkıntı oluşturmaz derseniz mutlaka denemekte fayda var. Desteklediği banner reklam formatı 468×60 boyutundaki banner reklam pencereleri. Bir diğer dezavantajı ise hazırlayacağınız banner reklamlar sadece tek satırlık bilgi içerecek.
webmaster.web.tr için bannerbreak ile hazırlanmış reklam banner

Banner Creator: Türkçe karakter desteği Ğ,I ve Ş harfleri için yok. Ama Ö ve Ü desteklenmekte. En büyük avantjı oluşturacağınız reklam banner için birçok boyut desteği sunması. Bu sayede sadece 468×60 boyutunda reklam banner yapmak zorunda değilsiniz. Font desteği oldukça sınırlı. Site ingilizce ve biraz matematik bilgisi gerektirecek yeni banner reklam pencerenizi hoş bir boyutta yaratabilmeniz için çünkü yazı ve clipartların X ve Y eksenleri deneme yanılma yoluyla bulunabilmekte. En eski ve en yaygın kullanılan reklam benner hazırlama servislerinden birisi.
webmaster.web.tr için bannercreator tarafından yapılmış reklam banner

Live Banner Maker: Sadece 4 font desteği verse de bu reklam banner hazırlama servisi çok hoş özellikler sunmakta. En önemlisi banner reklam pencerenizin boyutunu istediğini boyutlarda oluşturmanıza izin vermesi hiç şüphesiz. Background olarak sitenin verdiği arkaplanları kullanabileceğiniz gibi kendi resim dosyanızı da siteye upload edip üstünde çalışma yapabiliyorsunuz. Türkçe karakterler ne yazık ki bu sitede de desteklenmemekte 🙁
webmaster.web.tr için livebannermaker ile yapılmış reklam banner

BannerFans:İstediğini reklam banner boyutunu oluşturabileceğini oldukça başarılı bir online banner reklam oluşturma servisi. Dosya upload etmenize olanak vermesinin yanında sunduğu efekt ve çerçeve imkanları oldukça başarılı çalışmalar çıkartmanıza olanak sağlayacaktır. Es geçilmemesi gereken bir reklam banner servisi olduğuna şüphe yok. 50’nin üzerinde font desteği sunmakta ve Türkçe desteği olan fontlarda Türkçe karakterleri sorunsuzca kullanabilmektesiniz.
webmaster.web.tr için bannerfans ile oluşturulmuş banner reklam

BannerSketch: Reklam banner hazırlamada animasyon desteği veren tek servis diyebiliriz. Gif formatında hareketli reklam banner hazırlamanıza imkan vermekte. Animasyon oluşturmak için “frames and text” sekmesinde frame sayısını girebiliyorsunuz. Banner reklam oluştururken servisin watermark’ı gözükse de reklam banner oluşturma işi bittiğinde bu watermark kalkmakta.Türkçe desteği var o nedenle Türkçe karakter sorunu yaşamayacağınız oldukça başarılı bir site. Servis yoğunluğundan dolayı zaman zaman çalışmalarınızı kaydetmede sorunlar yaşatabilmekte.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses
  1. livebannermaker seems to have nice interfaces to start with…

  2. Fatih says:

    Bilgi olarak altın değernde bir paylaşım diyebiliriz bı makalene, teşekkürler

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>