Favicon generator: Online favicon oluşturma servisleri

Aslında wordpress eklentileri yazımda belirttiğim MBPFavicon wordpress favicon oluşturmada birçok online favicon generator servisinin yaptığını oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte. Çünkü online favicon generator servislerinin büyük kısmı sabit bir resmi favicon haline getirme imkanını sunmaktan ötesini sunmamakta (örnek site: favicon).

Ama yaratıcılığınızı ilerletmek ve daha başarılı ve diğer benzerlerinden farklı bir favicon oluşturmak için etrafta başka seçeneklerde yok değil. Favicon generator servislerinin bence en başarılıları ve resimden favicon oluşturmanın ötesinde seçenekler sunanları aşağıda… Sitenize en başarılı faviconu oluşturma konusunda ayıracağınız birkaç dakikaya değecek ve bu favicon generator servisleri ile farklılık yaratabileceğinizi umuyorum…

Favikon: Aslında bu servis bildiğiniz resimden favicon oluşturma servislerinin sunduğunu sunmakla birlikte bir fark getirmekte. O da resimlerin sadece belirli bir parçasını kesebilmeniz. Dolayısı çok karmaşık bir resimde bile sadece istediğiniz bölgeleri alıp favicon olarak kullanabiliyorsunuz. Benzer bir servisi GenFavicon adresi de sunmakta.

Antifavicon: Bu servis benim ilk kullandığım favicon generator servislerinden birisi olmasına rağmen nedense popüler olamadı bir türlü. Servisin güzel yanı 2 satırlık yazı yazmanıza, her satıra ayrı bir arka plan belirlemenize olanak vermesi ki bazen resimden çok daha başarılı sonuçlar çıkartmanıza olanak sağlayabilmekte. Ziyaret edip bu online favicon generator sitesinde deneme yanılma için birkaç dakika ayırabilirsiniz. Değeceğine eminim.

256Pixels: Bu favicon generator servisi ise pixeller ile oynayarak kendi faviconunuzu oluşturmanıza olanak sağlıyor. Resimdeki kalp şeklindeki faviconu oluşturmak 1 dakikamı almadı 🙂 ama tabii siz daha yaratıcı olacaksınızdır eminim. Check Transparency tuşuna tıklayarak, faviconunuzda transparan bölgeler oluşturmanız mümkün. Favicon ve DeGraeve adresleri de benzeri bir servisi başarı ile sunmakta.

FaviconGenerator: Aslında resimden favicon oluşturma servisleri ile aynı ama tek farkı sadece 16×16 favicon değil, 32×32, 48×48 veya 64×64 pixel boyutlarında icon oluşturmanıza olanak tanıması.

Favicon-Generator: Bu servis ise hem resimden favicon oluşturma, hem de pixel pixel favicon oluşturma imkanı sunmasının yanında, daha önce oluşturulmuş yüzlerce favicona erişme ve kullanma hakkı tanımakta.

Dinamik favicon oluşturma konusunda ise ajaxify sitesine bir uğramanız ve uygulama ve kodları incelemenizde fayda olabilir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>